Gruodžio 12-osios vakarą Trūdų bendruomenės namai tapo vieta, kurioje atgimė dvidešimt metų trunkanti Švenčionių rajono vietos veiklos grupės „Švenčionių partnerystė“ istorija. Į šį šventinį vakarą susirinko ne tik dabartiniai VVG nariai, bet ir svečiai, partneriai, žmonės, prisidėję prie šios istorijos kūrimo – nuo pirmųjų idėjų, brandintų iniciatyvinėje grupėje, iki stiprios ir tvirtos organizacijos.
Šventė prasidėjo nuoširdžiais žodžiais, kurie aidėjo kaip padėkos atgarsiai už visus bendrus darbus ir pasiektus tikslus. VVG pirmininkas Andrius Šarėjus pasidalijo įžvalgomis apie naują 2023–2027 metų strategiją, kuri simbolizuoja ne tik naują kelionės etapą, bet ir įkvėpimą naujiems darbams. Taip pat buvo pažymėta 2015–2023 metų strategijos svarba, kurios įgyvendinimo laikotarpiu buvo įgyvendinti reikšmingi projektai, skatinantys verslo plėtrą, infrastruktūros atnaujinimą ir bendruomenių stiprinimą. Šių projektų rezultatai prisidėjo prie vietos gyventojų gerovės didinimo ir kaimo vietovių patrauklumo augimo. Dalinosi mintimis apie kelionę, kupiną iššūkių ir pasiekimų, primindamas, jog ši organizacija visuomet buvo neatsiejama kaimo žmonių gyvenimo dalis, telkianti bendruomenes bendriems tikslams ir iššūkiams įveikti.
Svečiai, tarp jų ir Švenčionių rajono savivaldybės meras Rimantas Klipčius, sveikino VVG ir viso rajono bendruomenes, pabrėždami bendradarbiavimo svarbą.
Jautriausi šventės momentai buvo skirti tiems, kurie stovėjo prie VVG ištakų. Birutė Borovikienė, Algirdas Uziala ir Alfonsas Pošiūnas pasidalijo prisiminimais apie pirmuosius veiklos žingsnius, kupinus drąsių idėjų, ryžto ir tikėjimo bendruomenių stiprybe. Jų pasakojimai priminė, kad dideli darbai kyla iš nedidelių, bet nuoširdžių pastangų, o bendruomenės vienybė visada išlieka svarbiausia vertybe.
Gintaro Lazdinio atliekamos dainos sukūrė ypatingą atmosferą, pripildytą jaukumo ir šilumos, kuri apgaubė visus susirinkusius. Vakaro vedėja Vida Vilutienė kvietė visus dalytis šypsenomis ir bendrumo jausmu, kuris sklandė visoje salėje, paversdamas šventę tikru bendruomeniškumo simboliu. Bendruomenių nariams buvo atsidėkota, įteikiant kalėdines dovanėles – simbolinį padėkos ženklą už bendrą kelionę ir įsipareigojimą. Šis gestas ne tik išreiškė dėkingumą, bet ir priminė, kad bendrystė ir bendradarbiavimas tęsis ir ateityje, stiprinant bendruomenės ryšius ir vertybes.
Šis renginys buvo ne tik proga pažymėti dviejų dešimtmečių pasiekimus, bet ir dar kartą priminti, kad stipriausias pagrindas bet kokiai veiklai – tai nuoširdi bendrystė ir tikėjimas bendra vizija.
