Naujienos

VVG valdybos posėdis

Rugsėjo 8 d. įvyko VVG „Švenčionių partnerystė“ valdybos posėdis (susirašinėjant el. paštu). Svarstytas vienas klausimas – dėl Vietos plėtros strategijos 2016-2023 m. keitimo.

Tai jau 8-asis VPS keitimas.  Šįkart inicijuojamas  po VPS rezultatyvumo vertinimo rezultatų paskelbimo. Vertinimo metu nustatyta, jog mūsų VVG vykdomo projekto finansinis rezultatyvumas  pasiektas 80 proc., fizinis rezultatyvumas – 91 proc., sukurtų naujų darbo vietų skaičiaus proc. – 119, pazangos vertinimo rezultatas pasiektas.  Tokia išvada leidžia skirti paramą VPS įgyvendinimui pratęsti pereinamajam laikotarpiui 2021-2022 metams: išEURI lėšų – 170 017 Eur, iš Pereinamojo laikotarpio lėšų – 198 198 Eur, iš viso 368 215 Eur. Papildomai gauti lėšų VPS įgyvendinti reikalinga pakeisti Strategiją, iki rugsėjo 10 dienos pateikti Agentūrai suderinti keitimo dokumentaciją.

Valdyba patvirtino parengtą Strategijos keitimą.

 

VVG tinklo konferencija ir visuotinis susirinkimas

Raudondvario dvare, Kauno r., rugpjūčio 30 d. dalyvavome VVG tinklo organizuotoje konferencijoje „LEADER 2014-2020 m. pusiaukelės rezultatai ir lūkesčiai“.

Konferencijos metu sveikinimo žodį tarė LR Seimo narys, kaimo reikalų komiteto pirmininkas Viktoras Pranckietis, LR Žemės ūkio rūmų pirmininkas Arūnas Svitojus, Kauno rajono savivaldybės vicemeras Paulius Visockas.

Pranešimus skaitė ŽŪM 2-ojo Europos Sąjungos paramos skyriaus patarėja Ilona Javičienė, NMA l.e. LEADER priemonių skyriaus vedėjo pareigas Ieva Mizejė, Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė Virginija Šetkienė, Kauno, Alytaus, Panevėžio, Marijampolės, Telčių apskričių VVG atstovai pristatė savo pranešimus.

Taip pat įvyko ir VVGT visuotinis rinkiminis narių susirinkimas. Patvirtinta nauja VVG tinklo įstatų redakcija. Išrinkti VVG tinklo vadovai: pirmininkė Kauno rajono VVG pirmininkė Kristina Švedaitė (antrai kadencijai) ir valdyba (po atstovą nuo apskrities).

RAJONINIS BENDRUOMENIŲ SĄSKRYDIS „KURKIME TRADICIJAS, KURIOS VIENIJA NALŠIOS ŽEMĖJE“

Savaitgalį, rugpjūčio 14 d., Vidutinės kaime praūžė pirmasis Švenčionių rajono bendruomenių sąskrydis „Kurkime tradicijas, kurios vienija Nalšios žemėje“. Jame dalyvavo aktyviausios Švenčionių krašto bendruomenės. Čia visą dieną netrūko veiklos nei jaunam, nei vyresniam. Visus džiugino puikiai organizuotos veiklos, skanus maistas, gamta bei galimybė pabendrauti su seniai matytais bičiuliais. Geros nuotaikos nesugadino net protarpiais lietumi prakiuręs dangus.

Kviečiame registruotis į Verslumo ir lyderystės stovyklą

Kviečiame registruotis norinčius dalyvauti 3 rajonų bendradarbiavimo projekto veiklose. Mūsų rajono atstovams numatyta 10 vietų Verslumo ir lyderystės stovykloje ir 5 vietos Startuolių laboratorijoje.

 

Verslumo ir lyderystės stovykla 

rugpjūčio 17 -19 d.

„Inovatorių slėnis“ (Mokyklos g. 10, Antalieptė (Zarasų raj.)

Preliminari programa:

  1. diena

10:00 atvykimas, registracija

10:30 Susipažinimas. Dalyvių Lūkesčiai. Grupės paruošimas darbui.

11:00 Patyriminis žygis ir lyderio savybės (su pertraukėle).

14:00 Pietūs žygio metu

15:00 Patyriminis žygis ir lyderio savybės (su pertraukėle).

17:00 žygio ir dienos aptarimas

18:00 vakarienė, laisvas laikas

  1. diena

9:00 Pusryčiai

10:00 Dienos intro

10:30 Lyderystė versle.

11:30 Kavos/arbatos pertrauka

12:00 Socialinio verslo pavyzdžiai Inovatorių slėnyje, Lietuvoje ir pasaulyje.

13:30 Pietūs

14:30 Darbas komandose „Idėjų dirbtuvės“

16:00 Kavos/arbatos pertrauka

16:30 Darbas komandose „Idėjų dirbtuvės“ (tęsinys)

18:00 vakarienė, laisvas laikas

  1. diena

9:00 Pusryčiai

10:00 Dienos intro

10:30 Socialinio verslo idėjų mugė – komandų pristatymai.

12:00 Kavos/arbatos pertrauka

12:30 Individualios konsultacijos

13:30 Pietūs

14:30 Socialinio verslo reglamentavimas

16:00 Kavos/arbatos pertrauka

16:30 Refleksija

17:00 Išsiregistravimas ir išvykimas.

Programa bus tikslinama atsižvelgiant į užsiregistravusių dalyvių amžių ir patirtį.

Dalyviai renginio metu susipažins su socialiniu verslu teoriškai, išbandys praktinius socialinio verslo kūrimo įrankius, išmoks pamatuoti socialinį poveikį, sustiprins tarpusavio ryšius, ugdysis lyderystės įgūdžius.

Stovyklos moderatoriai Monika ir Arūnas yra vedę daug mokymų, seminarų ir stovyklų socialinio verslo tema. Yra prisidėję kuriant teisės aktus, socialinio poveikio skaičiuoklę, socialinio verslo forumo organizatoriai.

Verslumo ir lyderystės stovykloje norime sudaryti sąlygas  atpažinti ir tobulinti savo kaip lyderio savybes bei kompetencijas, generuoti bei vystyti verslumo idėjas,  susipažinti su socialinio verslo ypatumais, išgirsti sėkmingus verslus jau įkūrusių bendraamžių istorijas, užmegzti ryšius, užsimotyvuoti veikti įgyvendinant savo idėjas.

SVARBU:

  • Kelionė į/iš stovyklos bus organizuojama centralizuotai (nebent dalyvis nori vykti savo transportu).
  • Apgyvendinimo bei maitinimo išlaidos dengiamos projekto lėšomis.
  • Dalyvius prašome užpildyti trumpą registracijos anketą: https://forms.gle/pFKujZvjsQuZZZK9A

Kilus klausimams: mob.tel. 8683 07866 (Dalia) arba el.p.: moletuvvg@gmail.com

 

 

Kvietimas į parodą „Inno panorama 2021“

Kviečiame apsilankyti žemės ūkio inovacijų parodoje „Inno panorama 2021“, kuri vyks rugpjūčio 26–28 dienomis Žemės ūkio akademijoje.

Dvi parodos dienas vyks konferencija „Sprendimai regionų plėtrai. Geroji KPP patirtis ir galimybės, kurioje pranešimus skaitys ir VVG atstovai.

Nuoroda į puslapį expoacademia.lt

Programa

KURKIME TRADICIJAS, KURIOS VIENIJA NALŠIOS ŽEMĖJE

Kviečia studijuoti VDU ŽŪA Kaimo plėtros administravimo magistrantūros studijose

VDU ŽŪA kviečia studijuoti. Yra valstybės finansuojamos ir Universiteto remiamos vietos.

Prašymus dalyvauti pagrindiniame priėmimo etape galima pateikti iki birželio 29 d. 24 val. VDU absolventams nereikia pateikti diplomo ir jo priedėlio, tik užpildyti prašymą ir pridėti registracijos mokesčio kvito kopiją (rekvizitus rasite čia) bei studijų programos priėmimo sąlygose nurodytus dokumentus (jei nurodyta). Kitų aukštųjų mokyklų absolventai turi pateikti išsilavinimo dokumentų, asmens dokumento, registracijos mokesčio kvito ir kitų dokumentų kopijas. Jei dar neturite diplomo ir jo priedėlio, pateikti galima akademinę pažymą.

Detalesnę informaciją apie 2021 m. priėmimą į Kaimo plėtros administravimas magistrantūros studijas rasite čia:

https://zua.vdu.lt/prasideda-priemimas-i-magistranturos-studijas-vdu-zua/

 

Ateities kaimo kūrėjų apdovanojimai

Apdovanoti Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos (KPP) paramos gavėjai, kurių sėkmės istorijos įrodo, kad žmogaus darbštumas ir parama projektams bei ūkininkams gali sėkmingai įkvėpti gyvybingumo visam kaimui. 

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas, sveikindamas nugalėtojus ir renginio dalyvius, pabrėžė inovacijų svarbą įgyvendinant idėjas. Kalbėdamas apie naujoves ir inovacijas, ministras minėjo, jog ne tik naujų inovacijų ar technologijų diegimas teikia naudą kaimo vietovėms, tačiau labai svarbūs išlieka ir bendradarbiavimo projektai, atliepiantys kaimo gyventojų poreikius. Pagirtinos ir gražios tos iniciatyvos, kurias įgyvendinant kuriamas ateities kaimas.

Ateities kaimo kūrėjų apdovanojimuose, atsižvelgiant į skirtingas KPP priemones, išskirtos 5 nominacijos ir paskelbti jų I, II ir III vietų nugalėtojai.

Straipsnis dėl renginio su renginio įrašu iš youtube:

http://www.kaimotinklas.lt/lt/naujienos/apdovanoti-ateities-kaimo-kurejai

Nugalėjusių projektų aprašymai:

 http://www.kaimotinklas.lt/lt/gerieji-kpp-projektai/ateities-kaimo-kureju-apdovanojimai-akka-2021

„Verslumo kodas Aukštaitijoje“. Mokymai Švenčionių r.

Birželio 30 d. organizuojami Verslumo mokymai 14-40 m. amžiaus Švenčionių rajono gyventojams.
Vieta: Liepų al.2 Cirkliškis Švenčionių r.
Laikas: birželio 30 d. nuo 8:30 val.
Registracijos forma:  http://inx.lv/U3vn

Programa:

8:30 – 10:00 Susipažinimas. Kas yra startuoliai ir verslininkai? Kiek turite verslumo?
10:00 – 10:20 Pertrauka
10:20 – 12:00 Verslo idėjos paieška ir patrauklumo nustatymas
12:00 – 13:00 Pietų pertrauka
13:00 – 14:30 MVP (minimal viable product)
14:30 – 14:50 Pertrauka
14:50 – 16:10 Nuo idėjos prie veiksmų

Mokymus ves lektorius, verslo konsultantas, praktikas Dainius Urbanavičius
(http://www.leansektorius.lt/…/kom…/dainius-urbanavicius/)

„Verslumo kodas Aukštaitijoje“

Pradedame vykdyti teritorinio bendradarbiavimo projektą „Verslumo kodas Aukštaitijoje“.

Šį projektą  įgyvendins glaudžiai bendradarbiaudami, lygiai prisidėdami ir vienodai gaudami naudą 5 partneriai: Molėtų rajono vietos veiklos grupė „Keisdamiesi keičiame“ (toliau Molėtų r. VVG), Molėtų miesto veiklos grupė „ Molėtų aitvarai“ (toliau – Molėtų m. VVG), Utenos regiono vietos veiklos grupė (toliau – Utenos r. VVG), Švenčionių rajono vietos veiklos grupė „Švenčionių partnerystė“ (toliau – Švenčionių r. VVG) ir Asociacija „Švenčionių miesto vietos veiklos grupė“ (toliau – Švenčionių m. VVG.  Molėtų r. VVG – projekto iniciatorius ir pagrindinis pareiškėjas, atstovaujantis vieno mažiausių rajonų kaimiškąją teritoriją, kur jaunimas linkęs „nutekėti“ į didmiesčius ir ten matyti daugiau galimybių negu gimtajame rajone. Tokia pati situacija ir Švenčionių rajone, todėl Švenčionių r. VVG buvo jungiasi kaip projekto partneris, susiduriantis su panašiomis problemomis ir norintis jas kartu spręsti. Molėtų m. VVG ir Švenčionių m. VVG jungiasi į partnerius, nes didelė dalis kaimiškose rajonų vietovėse gyvenančio jaunimo lanko ugdymo įstaigas, turi darbo vietas rajono centruose, todėl jų problemos bendrai aktualios tiek kaimo, tiek miesto veiklos grupėms. Utenos r. VVG susiduria su panašiomis problemomis kaip ir kiti partneriai, o taip pat turi patirties su socialinio verslo skatinimu Utenos regione, mato poreikį dalintis patirtimi ir plėsti verslumo skatinimą jaunimo tikslinei grupei.

Projekto veiklose gali dalyvauti Švenčionių miesto ir rajono jaunimas (nuo 14 iki 40 m.), mums skiriama   15 vietų. Tad prašome suskubti užsiregistruoti!

Reikia užpildyti registracijos formą: http://inx.lv/U3vn  arba https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdpLZbhScuup6n0FwQtzKhAg-b3gtvmCO-SAdfSKDxOeunRw/viewform?usp=sf_link

Birželio 22 d. organizuojamas pirmasis projekto renginys – konferencija Molėtuose  „Socialiai atsakingas verslas ir inovacijos regionuose“. Konferencijoje kviečiami dalyvauti  ne vien projekto dalyviai, bet ir kiti jaunimo, socialinio verslo temomis besidomintys rajono atstovai. Vyksime autobusu iš Švenčionių, tad būtina iš anksto pranešti, jei ketinate dalyvauti.

Programa_Socialiai atsakingas verslas ir inovacijos regionuose