Savaitgalį praūžęs Socialinių inovacijų festivalis BiZzZ atidarė jau trečiąjį programos SOCIFACTION ciklą

     Praėjusį savaitgalį Inovatorių slėnyje, Antalieptėje, praūžęs Socialinių inovacijų festivalis BiZzZ, ne tik vienoje vietoje sutelkė socialinius inovatorius iš visos Lietuvos, tačiau atidarė jau net trečiąjį socialinio verslo akseleratoriaus SOCIFACTION ciklą.

     Šio akseleratoriaus pagrindinis siekis: stiprinti socialinio verslo ir socialinių inovacijų judėjimą Lietuvoje, suteikiant naujiems ir jau veikiantiems socialiniams verslams pagalbą kuriant tvarius socialinius sprendimus ir skatinant visuomenę tapti šio judėjimo dalimi. SOCIFACTION metu susikūrė tokios iniciatyvos kaip: CoolŪkis, Lech Lecha, Miesto laboratorija, Socialinis taksi, Ką veikia vaikai, Inovatorių slėnis bei daug kitų. Skirtingai nei praėjusiais metais, programa orientuosis ne į jau esamas organizacijas ir jų turimas potencialias socialinio verslo idėjas, tačiau į socialinių inovacijų lyderius, kurie nori kurti savo bendruomenėse, tačiau jiems vis dar reikia pagalbos. Programoje progą sudalyvauti dviem ciklais turės iš viso 40 žmonių (2 ciklai po 20), pirmojo ciklo registracija ir atranka prasidės jau šį rugsėjį.

     Programa planuoja tęsti socialinio verslo mokymą ir mokyklose. Praėjusio Socifaction metu buvo sukurtos verslo ir ekonomikos pamokų gairės – nuo socialinio verslo koncepcijos supratimo, darnaus vystymosi iki mokomųjų socialinio verslo atvejų kūrimo, pardavimo. Pamokos buvo vedamos net 10 Lietuvos vidurinių ir profesinių mokyklų, per ateinančius pusę metų planuojama, jog šis skaičius užaugs iki 60. Šiai metai SOCIFACTON yra paruošęs ir naujienų – socialinio verslo konkursas mokykloms „Junior So“, skirtas 9-12 klasių moksleiviams iš visos Lietuvos. Šiais metais 15-oje šalies mokyklų vyksiantis konkursas sieks šviesti moksleivius apie socialinį verslą ir jo kuriamą vertę, ugdys jų sąmoningumą ir socialinę atsakomybę. Pagrindinė konkurso užduotis – per tris, įvairių veiklų ir užsiėmimų pilnas konkurso savaites, paruošti socialinio verslo idėją organizatorių išskirtai socialinei jaunimo problemai spręsti. Projekto finalinio etapo metu dalyviai bus pakviesti į konferenciją, kurioje turės pristatyti savo verslo idėjas. 3 geriausiai pasirodžiusios komandos bus apdovanotos piniginiais bei kitais prizais. „Junior So“ programa į savo šviečiamąją veiklą taip pat integruos ir atrinktų mokyklų ekonomikos mokytojus. Tam, kad konkursas turėtų didesnę išliekamąją vertę, prieš prasidedant oficialiai konkurso registracijai socialinio verslo mokymai bus įtraukti į visų 15-os mokyklų ekonomikos pamokų programą. Šiam tikslui „Junior So“ komanda visų pirma apmokys jų ekonomikos mokytojus bei paruoš jiems mokomąją medžiagą moksleiviams. „Lietuva ir Didžioji Britanija, atsižvelgiant į socialinės atskirties intensyvumą, yra beveik identiškose pozicijose. Šiuo atveju skirtumas yra tas, kad Didžioji Britanija išnaudoja socialinių inovacijų mechanizmus, tam kad būtų pasiekti kokybiški pokyčiai visuomenėje. Lietuva šioje srityje turi didžiulį potencialą ir visus reikiamus įrankius socialines problemas išspręsti versliai. Dalyvavimas SOCIFATION tai – puiki proga pagaliau įgyvendinti ilgai uždelstą socialiai verslią idėją“, – teigia Britų tarybos Lietuvoje direktorius Artūras Vasiliauskas.

     SOCIFACTION programą Lietuvoje vykdo Britų taryba, NVO Avilys ir organizacija Geri Norai LT. Ši programa yra Britų Tarybos kultūrinių ryšių programos dalis, įgyvendinama visose trijose Baltijos šalyse.

Sekite programos naujienas čia !