RAJONINIS BENDRUOMENIŲ SĄSKRYDIS „KURKIME TRADICIJAS, KURIOS VIENIJA NALŠIOS ŽEMĖJE“

Savaitgalį, rugpjūčio 14 d., Vidutinės kaime praūžė pirmasis Švenčionių rajono bendruomenių sąskrydis „Kurkime tradicijas, kurios vienija Nalšios žemėje“. Jame dalyvavo aktyviausios Švenčionių krašto bendruomenės. Čia visą dieną netrūko veiklos nei jaunam, nei vyresniam. Visus džiugino puikiai organizuotos veiklos, skanus maistas, gamta bei galimybė pabendrauti su seniai matytais bičiuliais. Geros nuotaikos nesugadino net protarpiais lietumi prakiuręs dangus.

Šventė Vidutinės kaime vyko visą dieną iki vėlyvo vakaro. Čia netrūko nei vaišių, nei dainų, nei linksmybių. Visą dieną Vidutinės kaimo parke vyko bendruomenių kolektyvų koncertas, buvo surengtos tinklinio ir estafečių sportinės varžybos, visa galybė edukacijų, vaikus linksmino Burbulų dėdė, koncertavo žavinga grupė „Dar“. Sąskrydyje dalyvavo 17 bendruomenių, suvažiavusių iš visų rajono kampelių.

Susirinkusieji galėjo paragauti Trūdų bendruomenės virtos žuvienės, Kaltanėnų bendruomenės raugtos giros, Strūnaičio ir Svirkų bendruomenių virto troškinio ir Šaulių sąjungos kareiviškos košės.

Bendruomenių pirmininkai negailėjo gerų žodžių savo bendruomenėms. Pirmininkas be bendruomenės palaikymo, paskatinimo ir pagalbos tikrai nenuveiktų tiek daug svarbių ir reikalingų darbų.

„Labai stengėmės, nes norime ne tik save parodyti, bet ir kitus nudžiuginti. Rodome tai, ką turime geriausio. Vaišiname tuo, ką turime skaniausio. Į sąskrydį atsivežėme ne tik skanaus maisto, bet ir linksmybių. Mūsų kolektyvas dainuoja dainas, linksmina žmones. Puikus renginys, labai džiaugiamės galėdami prie jo prisidėti ir būti jo dalimi“, – džiaugiasi Strūnaičio kaimo bendruomenės „Merkūna“ pirmininkė Vilgelmina Apanskienė.

„Šventes švęsti mėgstame. Šioje šventėje nieko netrūko. Daug gardaus maisto, daug įvairių užsiėmimų/edukacijų ir veiklų tiek jauniems, tiek vyresniam. Labai džiaugiamės, kad šiemet sąskrydis vyko Vidutinėje. Aišku, tai vidutiniškiams ir didelė atsakomybė, bet matosi, kad jie stengėsi, kad sveteliams niekam nieko netrūktų“, – sako Trūdų bendruomenės pirmininkė Dovilė Pavliukevičienė.

Bendruomenių nariai dalijosi veiklos patirtimi ir pripažino, jog kaimo bendruomenėms šiandien tenka vis svarbesnis vaidmuo bei daugiau pareigų rūpinantis tiek socialinėmis vietos žmonių problemomis, tiek kultūriniu gyvenimu.

Visas susirinkusias bendruomenes pasveikino Švenčionių rajono savivaldybės mero pavaduotoja Violeta Čepukova. Ji pasidžiaugė puikiai organizuota švente bei labai aktyviomis ir veikliomis mūsų krašto bendruomenėmis.

„Dėkoju visiems Švenčionių krašto kaimo bendruomenių asociacijos nariams, prisidedantiems prie gražių ir prasmingų darbų. O svetingiems Vidutinės bendruomenės nariams linkiu ir toliau garsinti savo kraštą, turtingą muzikantais bei kūrėjais, kulinariniu bei kultūriniu šios gyvenvietės paveldu. Jūsų svetingumas padabino šventę gražiausiomis spalvomis“, – gražių žodžių negailėjo Švenčionių rajono savivaldybės administracijos Strūnaičio seniūnijos seniūnė Rita Jastremskienė.

Edukacijų įvairovė šioje šventėje, tikrai nustebino ne vieną ir kiekvienas rado sau įdomią veiklą. Šventėje dalyvavo sertifikuoti amatininkai Rasa ir Algirdas Breidokai (pastarasis yra ir Švenčionių rajono Kaltanėnų kaimo bendruomenės pirmininkas), kurie pristatė tautinių juostų audimo ir vijimo techniką, bei Lidija Puzyriova, vilnos vėlimo meistrė. Dalyvavo ir jaunosios perspektyvios rajono amatininkės Veronika Garbulienė (mokė pasigaminti lėlytes), Olesia Plotnikova ir Inga Jurkoit. Rajono bendruomenės pristatė taip pat labai daug ir įvairių edukacinių veiklų: pintinių juostų, senovinių skudurinių kilimų nėrimo, bent kelios bendruomenės pristatė natūralaus vaško žvakių liejimo, papuošalų iš juostelių gaminimo, papuošalų iš karoliukų vėrimo ir siuvimo technikas,  muilų gaminimo, balaninių krepšių pynimo ir net pertusino virimo procesą. Surengtos tapytų paveikslų, rankdarbių, floristinių atvirukų, dirbtinių gėlių dekoracijų parodos ir kt.

Rajono bendruomenių sąskrydis buvo puiki galimybė bendruomenėms pabūti kartu, parodyti savo sumanumą, išradingumą, pasidalyti savo išgyvenimais, pasidžiaugti vieni kitais ir pasižvalgyti, su kuo norėtų bendrauti, bendradarbiauti ir būti partneriais. Nes tik dažnai bendraudamos bendruomenės gali kurti gražią partnerystės istoriją.

Švenčionių krašto bendruomenėms tai buvo pirmasis sąskrydis, kuris tikimės taps ilgamete tradicija, vienijančia bendruomenes, skatinančia bendradarbiauti ir nuosekliai vykdyti bendras veiklas, dalyvauti projektinėse veiklose.

Sąskrydžio metu traukti burtai lėmė, kad kitąmet bendruomenių sąskrydis vyks Pašaminės kaime. Pašaminės kaimo bendruomenės „Pašaminės draugija“ pirmininkas Vasilijus Menkovas garbingai priėmė šį iššūkį ir pažadėjo, kad visi bus draugiškai sutikti.

Sąskrydį finansavo Žemės ūkio ministerija.

Švenčionių krašto kaimo bendruomenių asociacijos pirmininkė Ramunė Jakubėnienė