„Nuspalvink gyvenimą ryškiomis spalvomis“

Projektas Nr. 08.6.1-ESFA-T-927-01-0362 „Nuspalvink gyvenimą ryškiomis spalvomis“  finansuojamas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų (parama skirta iš Asociacijos „Švenčionių miesto vietos veiklos grupė“ vykdomo projekto „Švenčionių miesto vietos plėtros strategija 2016-2022 m.“).

√  Išvyka į Pakruojo dvarą – tai daug metų puoselėjama Dienos centro „Verdenė“ senjorų svajonė, kurią galėjome įgyvendinti projektinės veiklos dėka.   Dvaro rūmus supa parkas, kuriam daugiau nei 150 metų, vaikštant jo alėjomis klausėmės V. Šekspyro poezijos ir dvaro kamerinio ansamblio muzikos. Apsilankėme ir dviaukščiuose dvaro rūmuose, pasivaikščiojome jo salėmis. Didesnį įspūdį paliko erdvi ovali salė su kolonomis ir prabangus rūmų restoranas. Mėgstantys ekstrimą nusileido į gana šiurpų bausmių muziejų. Buvo nejauku šaltame, tamsiame ir drėgname rūsyje klausytis gido pasakojimo ir matyti kankinimo įrankius, bet juk ir tai – tam tikra istorijos dalis. Pakruojo dvare praleidome kelias valandas. Teko daug vaikščioti, o tai nėra lengva senjorams ar judėjimo negalią turintiems asmenims. Tačiau nuovargis beveik nesijautė, kadangi dvaro teritorijoje daug suolų ir suoliukų, sėdint medžių pavėsyje galima grožėtis gėlynais, skulptūromis ir atsiveriančiu Kruojos upės vaizdu.

√ Rugsėjo 10 d. dienos centro „Verdenė“ lankytojai – projekto  dalyviai –  nuvyko į Šventos kaimą susitikti su kaimo bendruomene.   Susitikimą organizavo Šventos kaimo bibliotekos-filialo bibliotekininkė Angelė Misiūnienė tikslu  suartinti žmones, atrasti bendraminčių, stiprinti socialinius ryšius, pasimokyti saviveiklos organizavimo, mažinti senyvo amžiaus ir neįgalių žmonių socialinę atskirtį. Projekto dalyviams buvo labai svarbi kaimo bendruomenės patirtis: kaip pritraukia lėšas veiklai vystyti, atranda naujas idėjas, kaip sprendžia kylančias problemas. Buvo surengtas dviejų valandų dainų maratonas. Skambėjo lietuvių liaudies ir šių dienų  populiariausios dainos, dainos lenkų, rusų, baltarusių, latvių kalbomis. Pasibaigus oficialiai daliai, senjorų laukė maloni staigmena – pasivaikščiojimas 1,3 kilometro Šventos mišku vingiuojančiu Mitologiniu taku su Sirvetos regioninio parko gidu Mariumi. Pasipildę gerų emocijų, pilni dienos įspūdžių, pasidžiaugę bendravimu ir įgiję naujų žinių ir  patirties, projekto dalyviai grįžo į Dienos centrą ryžtingai nusiteikę naujiems kūrybiniams darbams.