„LEADER. Pažangus kaimas. Dabartis. Vizija“

Spalio 6-7 d.d. Kaune įvyko tarptautinė konferencija, organizuota Vietos veiklos grupių tinklo.  Švenčionių rajono VVG atstovavo Birutė Borovikienė ir Algirdas Uziala.

Europos Komisija yra viešai įsipareigojusi palaikyti pažangių kaimų judėjimą. Šis judėjimas turėtų paskatinti kaimų, miestelių gyventojus rengti savo vietovei ilgalaikes strategijas, kurios būtų paremtos mokslo ir technologijų naujovėmis. Tai tiesiogiai su VVG misija persipinanti tema, todėl VVG tinklas parengė ir įgyvendina projektą „Bendra vietos veiklos grupių iniciatyvų platforma pažangiam kaimui kurti“. Projektas finansuojamas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 programos priemonės „Techninė pagalba“ veiklos sritį „Lietuvos kaimo tinklas“. Pirmoji projekto dalis – seminarai „Pažangaus kaimo link“ – visose Lietuvos apskrityse jau įgyvendinti. Per juos dalyviai buvo supažindinti su pažangių kaimų judėjimu ir paskatinti savo vietovėse apmąstyti idėjas. 

Konferenciją savo pranešimu ”LEADER/CLLD and our role in society today – How do we keep constantly reinventing ourselves?” pradėjo ELARD prezidentė Marion Eckardt.

Toliau pranešimų sesiją tęsė VVG tinklo  ir Kauno rajono VVG pirmininkė Kristina Švedaitė tema „Pažangaus kaimo link. Kaip žengiame šiuos žingsnius“. Ji apžvelgė 14 metų veikiančio VVG tinklo patirtį, atkreipė dėmesį, kad ne visada geri darbai „garsiai skamba“, nes kaimų ir miestelių žmonės, atlikę gražius darbus, ne visada jais pasigiria, todėl svarbu dalintis prasmingais darbais ir geraisiais pavyzdžiais užkrėsti kitus.
Zarasų-Visagino r. VVG pirmininkas Arvydas Veikšra pranešimu „Zarasų-Visagino r. VVG žingsniai Pažangaus kaimo link“ pristatė šios VVG teritorijoje įgyvendintus LEADER projektus, kurie tarsi žingsnis į pažangaus kaimo kelią.  Arvydo Veikšros video pranešimas „Zarasų-Visagino r. VVG žingsniai Pažangaus kaimo link“  https://www.youtube.com/watch?v=Ku_hebNRCDk
Partnerių iš Lenkijos VVG ‘Lider Pojezierza“ pirmininko pavaduotojas Ireneusz Kostka savo pristatymu supažindino dalyvius su Pažangaus kaimo koncepcijos rengimu Lenkijoje.
VDU Žemės ūkio akademijos Verslo ir kaimo vystymosi tyrimų instituto dėstytoja prof. dr. Vilma Atkočiūnienė pranešimu „Pažangaus kaimo vystymosi tendencijos“ pristatė sumanaus kaimo koncepciją bei kelią link sumanių kaimų koncepcijos įgyvendinimo.

Konferencijos antrą dieną vyko įgyvendintų projektų lankymas. Buvo sudaryti trys maršrutai. 1-ojo maršruto metu konferencijos dalyviai aplankė šešis Kauno,  Prienų, Alytaus ir Kaišiadorių rajonų VVG teritorijose įgyvendintus projektus.
Nuoširdžiai dėkojame šeimininkams už šiltą priėmimą ir linkime sėkmingai baigti įgyvendinamus projektus bei toliau tęsti savo veiklą, kad pasiektumėte užsibrėžtus tikslus!