Konferencija Ignalinos VVG

Lapkričio 20 d. Paliesiaus dvare Ignalinos rajono vietos veiklos grupė surengė gražų renginį, vainikuojantį itin sėkmingus 2019-uosius, „Maži darbai – didelių pasiekimų pradžia“.

Ignalinos rajono vietos veiklos grupės  pirmininkas Antanas Šakalys pasidžiaugė, kad kaimo bendruomenės stiprėja, kaime gyvenimas darosi patogesnis, gražesnis, daugėja užimtumo, randasi vis naujų idėjų, kurios įgyvendinamos sėkmingai bendradarbiaujant su vietos valdžia ir verslu. Dabar Ignalinos rajono VVG vienija 32 narius ir siekia pagrindinio tikslo – dėmesio žmogui, bendrystės skatinimo.

Strategijos įgyvendinimo vadovė Ligita Smagurauskė džiaugėsi, kad per tuos metus bendruomenės sustiprėjo, įgavo žinių, pagerino projektų rengimo įgūdžius, tapo drąsesnės. Šiuo periodu didžiausias dėmesys ir didžioji dalis lėšų skiriami verslo plėtros projektams. Bendruomenės ir verslininkai kviečiami labiau pasidomėti galimybės žuvininkystės ir socialinio verslo galimybėmis.

Ligita Smagurauskienė pristatė vietos veiklos grupės įgyvendintus ir naujus tarptautinio bendradarbiavimo projektus: „Nuo ežerų iki jūros“ (dalyvavimas žuvienės virimo čempionate Šilutėje ir šilutiškių sutikimas Palūšės „Trauk stintelę“ šventėje), „Grybų kelias“ (mokymai, kaip perdirbti ir pardavimui paruošti miško ir laukų gėrybes), „Žmonės – bitės – medus“, su Sakartvelu vykdomas turizmo paslaugų paketų kūrimo ir testavimo projektas „Keliauti yra atrasti“.

Renginyje buvo pagerbtas neseniai 80-ąjį jubiliejų atšventęs bendruomenių veiklos Ignalinos rajone skatintojas ir vietos veiklos grupės kūrėjas Arūnas Domininkas Grabažis. Už darbus savo kraštui ir jo žmonėms jubiliatui dėkojo, sveikatos ir ilgų gyvenimo metų linkėjo mero pavaduotojas M. Žymantas bei Europos parlamento nario Bronio Ropės padėjėjas Henrikas Šiaudinis.

Apdovanoti mokinių kūrybos konkurso nugalėtojai, kurie kūrė Ignalinoje pagamintos produkcijos ženklus. Mero pavaduotojas sveikino aktyviausias bendruomenes, įteikė padėkas ir dovanas. Padėkos įteiktos sėkmingiausius projektus įgyvendinusiems vykdytojams.

VVG pirmininkas Antanas Šakalys padėkojo VVG administracijos vadovei ir darbuotojoms už jų nuoširdžias pastangas padedant bendruomenėms, administruojant projektus ir įgyvendinant vis naujas idėjas.  „Šiandien galiu pasidžiaugti, kad mano norai išsipildė“, – dėkodamas puikiam, gerbiamam ir mylimam VVG  moterų kolektyvui  kalbėjo pirmasis VVG pirmininkas A.D.Grabažis.

Šventę papuošė Artūro Noviko džiazo mokyklos vokalinės grupės „Color jazz“ nuostabių balsų koncertas.

Gražiais kaimynų nuveiktais darbais pasidžiaugti buvo atvykę ir kaimynai – Zarasų-Visagino VVG darbuotojai ir Švenčionių rajono VVG „Švenčionių partnerystė“ finansininkė Vida Rutkovskienė ir pirmininkė Birutė Borovikienė.