Tarptautinė Vietos bendruomenių mugė - 2016
 

Rugsėjo 13-14 d. vyko tarptautinė konferencija „Tinklaveika veikia“

     2017 m. rugsėjo 13-14 d. Lietuvoje vyko tarptautinė konferencija „Tinklaveika veikia“. Rugsėjo 13 dieną konferencijos dalyviams buvo sudaryti 4 maršrutai. Viename iš jų, Švenčionių-Ignalinos kraštas, buvo pristatyti Švenčionių r. VVG „Švenčionių partnerystė“ teritorijoje įgyvendinti projektai. Dalyviai aplankė Pabradės miesto bendruomenės „Domus“, Genadijaus Suboč, Labanoro regioninio parko lankytojų centro, Labanoro Švč. Mergės Marijos parapijos vykdytus projektus.

     Rugsėjo 14 d. trylikos šalių atstovai susirinko LITEXPO parodų rūmuose. Konferencijos dalyviai praplėtė savo akiratį ir užmezgė naujų kontaktų.

     Plačiau apie renginį galite paskaityti http://zum.lrv.lt/lt/news/view_item/id.17762

20170913_103504  20170913_103515  20170913_115452  20170913_115932

20170913_153904  20170913_154905  20170913_161711

2017 m. rugsėjo 29-spalio 1 d. Palangoje įvyks trečiasis Tarptautinis bendruomenių festivalis „Palanga InterComm 2017“

2017 m. rugsėjo 29-spalio 1 d. Palangoje įvyks trečiasis Tarptautinis bendruomenių festivalis „Palanga InterComm 2017“.

Tarptautinis bendruomenių festivalis „Palanga InterComm 2017“ kiekvienais metais suvienija daugiau nei 500 bendruomenių atstovų ne tik iš Lietuvos,  bet ir užsienio šalių – Latvijos, Estijos, Lenkijos, Baltarusijos, Gruzijos, Rusijos. Kviečiame bendruomenes aktyviai dalyvauti ir registruotis trečiajame tarptautiniame bendruomenių festivalyje “Palanga InterComm 2017”.


Konferencinė programa:

Konferencijos metu bus  pristatomi bendruomenėms aktualūs klausimai, aptariamas vietos bendruomenių vaidmuo šiuolaikiniame Lietuvos gyvenime, bendradarbiavimo su savivaldybėmis klausimai bei pristatoma vietos veiklos grupių (VVG) aktualijos. Konferencijos metu laukiame lektorių iš Europos socialinio fondo agentūros (ESFA), Mykolo Romerio universiteto (MRU), LR Vidaus reikalų ministerijos (VRM), LR Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM), LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM), „Investuok Lietuvoje“ ir kitų atstovų.

I diena – konferencija skirta bendruomenių verslumo skatinimui, investicijų paieškai ir pasidalinimui patirtimi.
II diena – konferencija skirta bendruomeniškumo klausimams, vietokūros aktualijoms, gerų pavyzdžių pristatymui.
Praktinis seminaras skirtas projektų rašymui ir valdymui (vietų skaičius ribotas).

Konferencinė programa bus patikslinta eigoje. Lektorių sąrašas ir tikslūs konferencijų pranešimai bus paskelbti vėliau.


Koncertinė programa:

Bendruomenių prisistatymo koncertinė programa – skirta pristatyti savo bendruomenę ir jos meno kolektyvus. Kiekvienai bendruomenei skiriama iki 15 min.
Bendruomenių teatrų pasirodymai – bendruomenių teatrai kviečiami pristatyti savo spektaklius atskiroje scenoje.


Konkursinė programa:

Dainų konkursas:

  • Dalyvauja įvairaus amžiaus solistai, duetai, ansambliai
  • Dalyviai atlieka po vieną savo pasirinktą konkursinę dainą

Bendruomenių dizainerių darbų konkursas:

  • Dalyvauja rūbų modeliuotojai ir siuvėjai
  • Dalyvauja aksesuarų ir papuošalų gamintojai

Konkursus vertins komisijos. Konkursų nugalėtojai bus apdovanojami prizais.


Susitikimas su įdomiu žmogumi (bus paskelbta vėliau)


Ekskursija į Gintaro muziejų (dalyvavimas nemokamas. Vietų skaičius ribotas).


Vakarinis festivalio klubas:

I diena – dizainerių darbų konkursas ir diskoteka.
II diena – apdovanojimai ir diskoteka.


*Visą Festivalio programą paskelbsime vėliau.

Kas gali dalyvauti:
Dalyvauti gali visi užsiregistravę ir sumokėję dalyvio registracijos mokestį.

Registracija:
Dalyvio registracijos mokestis – vienam dalyviui 25 eurai + PVM (apgyvendinimas neįskaičiuotas).
Užsiregistravusiems ir sumokėjusiems iki rugpjūčio 1 d. registracijos mokestis 20 eurų + PVM, o grupei virš 20 asmenų 15 eurų + PVM.

Apgyvendinimas vienai parai dviviečiame kambaryje (vienam asmeniui):
Sanatorija „Palangos gintaras“  su pusryčiais 16 eurų + PVM.
Poilsio namai „Politechnika“ be pusryčių 12 eurų + PVM.
Viešbutis „Palangos žuvėdra“ su pusryčiais 25 eurai + PVM.

Daugiau informacijos:
el. paštas: info@propartners.lt, mob.: +370 605 21833
Facebook

Savaitgalį praūžęs Socialinių inovacijų festivalis BiZzZ atidarė jau trečiąjį programos SOCIFACTION ciklą

     Praėjusį savaitgalį Inovatorių slėnyje, Antalieptėje, praūžęs Socialinių inovacijų festivalis BiZzZ, ne tik vienoje vietoje sutelkė socialinius inovatorius iš visos Lietuvos, tačiau atidarė jau net trečiąjį socialinio verslo akseleratoriaus SOCIFACTION ciklą.

     Šio akseleratoriaus pagrindinis siekis: stiprinti socialinio verslo ir socialinių inovacijų judėjimą Lietuvoje, suteikiant naujiems ir jau veikiantiems socialiniams verslams pagalbą kuriant tvarius socialinius sprendimus ir skatinant visuomenę tapti šio judėjimo dalimi. SOCIFACTION metu susikūrė tokios iniciatyvos kaip: CoolŪkis, Lech Lecha, Miesto laboratorija, Socialinis taksi, Ką veikia vaikai, Inovatorių slėnis bei daug kitų. Skirtingai nei praėjusiais metais, programa orientuosis ne į jau esamas organizacijas ir jų turimas potencialias socialinio verslo idėjas, tačiau į socialinių inovacijų lyderius, kurie nori kurti savo bendruomenėse, tačiau jiems vis dar reikia pagalbos. Programoje progą sudalyvauti dviem ciklais turės iš viso 40 žmonių (2 ciklai po 20), pirmojo ciklo registracija ir atranka prasidės jau šį rugsėjį.

     Programa planuoja tęsti socialinio verslo mokymą ir mokyklose. Praėjusio Socifaction metu buvo sukurtos verslo ir ekonomikos pamokų gairės – nuo socialinio verslo koncepcijos supratimo, darnaus vystymosi iki mokomųjų socialinio verslo atvejų kūrimo, pardavimo. Pamokos buvo vedamos net 10 Lietuvos vidurinių ir profesinių mokyklų, per ateinančius pusę metų planuojama, jog šis skaičius užaugs iki 60. Šiai metai SOCIFACTON yra paruošęs ir naujienų – socialinio verslo konkursas mokykloms „Junior So“, skirtas 9-12 klasių moksleiviams iš visos Lietuvos. Šiais metais 15-oje šalies mokyklų vyksiantis konkursas sieks šviesti moksleivius apie socialinį verslą ir jo kuriamą vertę, ugdys jų sąmoningumą ir socialinę atsakomybę. Pagrindinė konkurso užduotis – per tris, įvairių veiklų ir užsiėmimų pilnas konkurso savaites, paruošti socialinio verslo idėją organizatorių išskirtai socialinei jaunimo problemai spręsti. Projekto finalinio etapo metu dalyviai bus pakviesti į konferenciją, kurioje turės pristatyti savo verslo idėjas. 3 geriausiai pasirodžiusios komandos bus apdovanotos piniginiais bei kitais prizais. „Junior So“ programa į savo šviečiamąją veiklą taip pat integruos ir atrinktų mokyklų ekonomikos mokytojus. Tam, kad konkursas turėtų didesnę išliekamąją vertę, prieš prasidedant oficialiai konkurso registracijai socialinio verslo mokymai bus įtraukti į visų 15-os mokyklų ekonomikos pamokų programą. Šiam tikslui „Junior So“ komanda visų pirma apmokys jų ekonomikos mokytojus bei paruoš jiems mokomąją medžiagą moksleiviams. „Lietuva ir Didžioji Britanija, atsižvelgiant į socialinės atskirties intensyvumą, yra beveik identiškose pozicijose. Šiuo atveju skirtumas yra tas, kad Didžioji Britanija išnaudoja socialinių inovacijų mechanizmus, tam kad būtų pasiekti kokybiški pokyčiai visuomenėje. Lietuva šioje srityje turi didžiulį potencialą ir visus reikiamus įrankius socialines problemas išspręsti versliai. Dalyvavimas SOCIFATION tai – puiki proga pagaliau įgyvendinti ilgai uždelstą socialiai verslią idėją“, – teigia Britų tarybos Lietuvoje direktorius Artūras Vasiliauskas.

     SOCIFACTION programą Lietuvoje vykdo Britų taryba, NVO Avilys ir organizacija Geri Norai LT. Ši programa yra Britų Tarybos kultūrinių ryšių programos dalis, įgyvendinama visose trijose Baltijos šalyse.

Sekite programos naujienas čia !

Mokymai pareiškėjams pagal priemonę „Ūkio ir verslo plėtra“

     Šių metų rugpjūčio 24-25 d. Švenčionių VVG patalpose (Stoties g. 4, Švenčionys) vyks mokymai pareiškėjams, jau pateikusiems ir norintiems ateityje teikti paraiškas pagal VVG „Švenčionių partnerystė“ teritorijos 2015-2023 m. vietos plėtros strategijos priemonę „Ūkio ir verslo plėtra“.

      Mokymai „Verslo planų rengimas“ vyks rugpjūčio 24 d. nuo 10 val., o mokymai „Viešųjų pirkimų organizavimas“ vyks rugpjūčio 25 d. nuo 9 val.

Baigtas paraiškų paramai verslo kūrimui ir plėtrai rinkimas

     Šių metų liepos 18 d. baigtos rinkti pirminės paraiškos pagal Švenčionių rajono vietos veiklos grupės „Švenčionių partnerystė“ teritorijos 2015–2023 m. vietos plėtros strategijos (toliau – VPS)  Priemonės „Ūkio ir verslo plėtra“ veiklos sritis „Parama ne žemės ūkio verslui kaimo vietovėse pradėti“ (LEADER-19.2.-6.2) ir „Parama ne žemės ūkio verslui kaimo vietovėse plėtoti“ (LEADER-19.2.-6.4). Iš viso pateiktos 8 paraiškos, kuriose bendra prašoma paramos suma yra 328 554,86 Eur.

     Pagal veiklos sritį „Parama ne žemės ūkio verslui kaimo vietovėse pradėti“ gautos 3 paraiškos, prašoma paramos suma 129 322,80 Eur., o pagal veiklos sritį „Parama ne žemės ūkio verslui kaimo vietovėse plėtoti“ – 5 paraiškos, bendra prašoma paramos suma – 199 232,06 Eur.

      Remiantis teisės aktais, paramos paraiškos vertinimas negali trukti ilgiau kaip 10 darbo dienų nuo kvietimo teikti pirmines vietos projektų paraiškas pabaigos. Į šį terminą neįskaičiuojamas paklausimų terminas.

Mokymai pareiškėjams pagal priemonę „Ūkio ir verslo plėtra“

     Šių metų liepos 14 d. nuo 10 val. Švenčionių VVG patalpose (Stoties g. 4, Švenčionys) vyks mokymai pareiškėjams, norintiems teikti paraiškas pagal VVG „Švenčionių partnerystė“ teritorijos 2015-2023 m. vietos plėtros strategijos priemonę „Ūkio ir verslo plėtra“. Mokymų tema „Verslo planų rengimas ir projekto sąmatos sudarymas“.

Informaciniai renginiai/konsultacijos pareiškėjams

Šių metų birželio 30 d., liepos 7 d. ir 14 d. nuo 9 val. iki 12 val. Švenčionių VVG patalpose (Stoties g. 4, Švenčionys) vyks informaciniai renginiai/konsultacijos pareiškėjams, norintiems teikti paraiškas pagal VVG „Švenčionių partnerystė“ teritorijos 2015-2023 m. vietos plėtros strategijos priemonę „Ūkio ir verslo plėtra“.

Skelbiamas kvietimas Nr.1 vietos projektų paraiškoms teikti

Skelbiamas kvietimas Nr.1 vietos projektų paraiškoms teikti

2017 m. birželio 13 d. Švenčionių rajono vietos veiklos grupės „Švenčionių partnerystė“ valdyba patvirtino suderintus su Nacionaline mokėjimo agentūra dokumentus  teikti paprastus kaimo vietovių  vietos projektus pagal kaimo vietovių  vietos plėtros strategijos Švenčionių rajono vietos veiklos grupės  „Švenčionių partnerystė“ teritorijos 2015–2023 m. vietos plėtros strategijos (toliau – VPS) priemonės veiklos sritis: „Ūkio ir verslo plėtra“, veiklos sritis „Parama  ne žemės ūkio verslui kaimo vietovėse pradėti“ (LEADER-19.2.-6.2) ir Ūkio ir verslo plėtra“, veiklos sritis „Parama  ne žemės ūkio verslui kaimo vietovėse plėtoti“ (LEADER-19.2.-6.4). Bendra kvietimo teikti vietos projektus suma 674.000 Eur iš EŽŪFKP ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų.

Vietos projektų paraiškos priimamos nuo 2017 m. birželio 19 d. iki liepos 18 d.  VVG  būstinėje adresu Stoties g. 4, Švenčionys.

VVG valdybos posėdis 2017-06-13

2017 m. birželio 13 d. įvyko VVG valdybos posėdis susirašinėjant el.paštu. Dienotvarkė:

  1. Dėl finansavimo sąlygų aprašo pagal projekto „Švenčionių rajono vietos veiklos grupės „Švenčionių partnerystė“ teritorijos 2015-2023 m. vietos plėtros strategija“ (toliau-VPS) I prioriteto “Vietos gyventojų gyvenimo kokybės gerinimas, skatinant ekonominę plėtrą, verslo ir darbo vietų kūrimą“ priemonės „Ūkio ir verslo plėtra“, veiklos sritį „Parama ne žemės ūkio verslui kaimo vietovėse pradėti“ patvirtinimo.
  2. Dėl finansavimo sąlygų aprašo pagal projekto „Švenčionių rajono vietos veiklos grupės „Švenčionių partnerystė“ teritorijos 2015-2023 m. vietos plėtros strategija“ (toliau-VPS) I prioriteto “Vietos gyventojų gyvenimo kokybės gerinimas, skatinant ekonominę plėtrą, verslo ir darbo vietų kūrimą“ priemonės „Ūkio ir verslo plėtra“,, veiklos sritį „Parama ne žemės ūkio verslui kaimo vietovėse plėtoti“ patvirtinimo.
  3. Dėl kvietimo Nr.1 teikti vietos projektų paraiškas skelbimo.
  4. Dėl Švenčionių rajono VVG „Švenčionių partnerystė“ darbuotojų.
  5. Dėl Zadvarninkų kaimo bendruomenės „Uždvaris“ priėmimo į Švenčionių rajono vietos veiklos grupės „Švenčionių partnerystė“ narius.
  6. Dėl Švenčionių rajono kaimo bendruomenių dalyvavimo Lietuvos kaimo bendruomenių sąskrydyje Karklėje.

Lietuvos kaimo bendruomenių sąskrydis

Tradicinis Lietuvos kaimo bendruomenių sąskrydis – birželio 16-18 dienomis Karklėje, Klaipėdos rajone.

Sąskrydžio programa: saskrydzio-programa