Milkuškų kaimo bendruomenei – staigmena

Šį savaitgalį gražiai nuskambėjo Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos tradicinis sąskrydis pajūry. Dalyvavo ir  gausus švenčioniškių būrys  – kone pusė šimto atstovų iš įvairių bendruomenių, sugrįžo kupini gražių įspūdžių. Ir ne tik!  Parvežė didžiulę dovaną – staigmeną Milkuškų kaimo bendruomenei! Sąskrydžio metu tokios dovanos buvo įteiktos veikliausioms, išradingiausioms, daug skaitančioms, labiausiai siekiančioms žinių bendruomenėms. Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos sprendimu ši dovana atiteko ir mūsų Milkuškų bendruomenei. Beje, anksčiau ne kartą važiavę į sąskrydžius, šiemet savo atstovo taip ir neišsiuntė… Dovaną parvežė kaimynai!

„Sveikindami bendruomenę ir jos žmones Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio proga, dovanojame Jums 42 tomų knygų seriją „Lietuvių literatūros lobynas. XX amžius“. Tai pirmas bandymas parinkti, deramai parengti ir šiuolaikiškai išleisti svarbiausius XX amžiaus lietuvių grožinės literatūros kūrinius, išreiškusius tautos talento pajėgas ir veikusius visą mūsų gyvenimą. Ši knygų serija – Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos, autoritetingos Visuomeninės redaktorių tarybos  ir Mecenatų Česlovo ir Ramūno Karbauskių – bendro draugiško darbo rezultatas. Dirbkime, skaitykime ir galvokime – vardan tos!  Knygų serijos sumanytojų, leidėjų ir mecenatų vardu – UAB “Agrokoncerno grupė” generalinis direktorius Valdas Eimontas.“

Štai tokį dovanojimo aktą ir visą dailiai išleistą literatūros lobyną šiandien priėmė Milkuškų kaimo bendruomenės pirmininkas Antanas Petkūnas. Sveikiname !!!

    

 

Šimtmečio įkvėpti

       Esame Lietuvos 100-mečio gyvieji liudininkai, todėl ir šių metų XV  tradicinis Lietuvos kaimo bendruomenių sąskrydis Karklėje birželio 15-17 dienomis ir vadinosi būtent taip – „Šimtmečio įkvėpti“.

        Sąskrydis prasidėjo simboliniu Lietuvos vėliavos pagerbimu. Ją nešė visi – ir svečiai, ir dalyviai. Buvo smagu pasijusti ne tik Švenčionių krašto, bet ir visos šalies piliečiu.

        Kas sakė, kad mūsų šalelė maža? Tuo metu, kai Švenčionių kraštą džiugino ilgai lauktas lietutis, Klaipėdos kraštas maudėsi saulės spinduliuose. Taigi, oras šventei buvo pats tinkamiausias. Švenčionių VVG nariams – Ragaučinos kaimo bendruomenei „Prie siauruko“, Reškutėnų kaimo bendruomenės centrui, Cirkliškio, Trūdų kaimo bendruomenėms, Zadvarninkų „Uždvariui“, Labanoro „Atgaivai“- dėl viso pikto pasiimtų skėčių ar apsiaustų neprireikė. Netgi 17 laipsnių  jūroje visi  nusimaudėme!

         Sąskrydžio programa įpareigojo ir liūdėti neleido. Dar kelios bendros ir vienijančios veiklos -„Tautos šimtamečių ąžuolų apdovanojimas“ , akcijos  „100 gerų darbų Lietuvai“ pristatymas- ir visi skubėjome į savo kiemelius. Ko tik juose nebuvo: ir dešros, ir sūriai, ir medus, duonos ir pyragai įmantriausiais pavadinimais. O mes, švenčioniškiai, didžiuojamės, kad turime savo išskirtinį „prekės ženklą“- vaistažolių arbatas, kurios kartu su medučiu yra ir maistas, ir vaistas.  Juk sveikatos negali būti per daug. Regis, tuo įtikinome  visus aplankiusius mūsų kiemelį.

         Koks sąskrydis be sportinių varžytuvių? Jos buvo, mes dalyvavome. Kokia šventė be muzikos? Ji skambėjo ir skambėjo tiek kiemeliuose, tiek didžiojoje scenoje. Čia jau nepakeičiamas mūsų dviejų dienų šventės siela Darijus Žemaitis ir Trūdų kaimo kapela „Sodiečiai“.

         Mūsų kiemelį, kaip ir visus kitus, aplankė Europos parlamento narys Bronis Ropė, LR Seimo nariai Guoda Burokienė, Kęstutis Mažeika, Agnė Bilotaitė, Ūkio ministras Virginijus Sinkevičius, savivaldybių atstovai.  Labai džiaugėmės sutikę pažįstamus, draugus iš kitų rajonų, mezgėsi ir naujos pažintys.  O kaip gi kitaip, juk mes – šimtametės Lietuvos viena didelė bendruomenė.

         Birželis. Čia pat Joninės. Trumpos naktys, ilgos dienos. Visi gražiai palydėjome į jūrą besileidžiančią saulę, trumpam stabtelėjome, pritilo muzika. Vaizdas vertas tylos.

        Po saulės palydų ilgai netilo dainos Karklės padangėje.  Bendra daina vienija žmones. Kaip ir visos prasmingos, įkvepiančios ir bendrų pastangų reikalaujančios veiklos.

        Šventės suburia ir įkvepia. Iki susitikimo Lietuvos kaimo bendruomenių sąskrydyje KARKLĖ 2019!

        Gintaras Vilniškis, Cirkliškio kaimo bendruomenės pirmininkas

Startavo projektas „Prisijungusi Lietuva|

Mieli Lietuvos bendruomenių žmonės,
naujo projekto „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“ (toliau – projektas „Prisijungusi Lietuva“) komanda kviečia Jus nepraleisti puikios galimybės tapti sėkmingai išmaniosiomis technologijomis besinaudojančia bendruomene. Tokia, kurios žmonės neribotai bendrauja su visu pasauliu, saugiai apsiperka internete, naudojasi viešosiomis paslaugomis nekeldami kojos iš namų ir pan.

Projekto metu kviesime Jus į įvairius renginius, kūrybines dirbtuves, konkursus, vyksiančius kiekvienoje Lietuvos savivaldybėje. Dalyvavimas juose nemokamas.
Projekte „Prisijungusi Lietuva“ gali dalyvauti Lietuvos bendruomenės, kurios:
• nori mokytis, tobulėti, susipažinti su šiuolaikinėmis informacinėmis technologijomis;
• registruotos Juridinių asmenų registre;
• lankosi netoliese esančioje bibliotekoje;
• mėgsta dalyvauti renginiuose, bendrauti, kurti, laimėti prizų.
Kviečiame registruotis čia arba www.prisijungusi.lt iki 2018 m. birželio 30 d.
Pagalbos dėl registracijos ar papildomos informacijos apie projektą maloniai prašome kreiptis į artimiausią biblioteką arba projekto „Prisijungusi Lietuva“ komandą,
tel. +370 616 04549.

VVG valdyba patvirtino Kvietimo Nr.5 patikslinimus

Birželio 1 d. valdybos nutarimu  pratęstas Kvietimo Nr.5 terminas iki birželio 29 d. 15 val., patvirtinti  patikslinti Kvietimo Nr.5 dokumentai:

Kvietimas Nr. 5

FSA Bendruomeniskumo ir pilietiskumo ugdymas patikslintas    Vietos projekto paraiskos forma 1 priedas (SAVA-4.2)

FSA medziagos kaupimui, sisteminimui ir leidybai patikslintas   Vietos projekto paraiskos forma 1 priedas (SAVA- 4.1)

Valdybos posėdžio protokolas Nr. 6

Patikslintas Kvietimo Nr.2 finansavimo sąlygų aprašas

Gegužės 31 d. VVG valdybos nutarimu (susirašinėjant el.paštu), protokolas Nr.5, patikslintas Kvietimo Nr.2 Finansavimo sąlygų aprašas pagal VPS priemonės „Pagrindinės paslaugos ir kaimų atnaujinimas kaimo vietovėse „(LEADER-19.2-7) veiklos sritį „Parama investicijoms į visų rūšių mažos apimties infrastruktūrą (reglamentuoja KPP)“.

2018-05-31 Valdybos posėdžio protokolas_Nr.5

Projektų atrankos komiteto posėdis

2018 m. birželio 1 d. kviečiamas  vietos projektų atrankos komiteto posėdis  VVG patalpose  Stoties g.4  Švenčionys. Pradžia 9:00. Bus svarstomi šie klausimai:

  1. Kvietimo Nr. 3 VP paraiškų atrankos vertinimo rezultatų suvestinės svarstymas.
  2. Kvietimo Nr. 4 VP paraiškų atrankos vertinimo rezultatų suvestinės svarstymas.
  3. Kvietimo Nr. 3 VP paraiškų vertinimo ataskaitų svarstymas ir VP tvirtinimas.
  4. Kvietimo Nr. 4 VP paraiškų vertinimo ataskaitų svarstymas ir VP tvirtinimas.

Stabdomas Kvietimo Nr.2 paraiškų vertinimas

Stabdomas Kvietimo Nr. 2 vietos projektų paraiškų pagal VPS II Prioriteto „Pagrindinės pasłaugos ir kaimų atnaujinimas kaimo vietovėse” (LEADER-19.2-7) veiklos srities „Parama investicijoms į visų rūšių mažos apimties infrastruktūrą” (LEADER- 19.2-7.2) tinkamumo skirti paramą vertinimas ryšium su  veiklos srities specialiųjų tinkamumo sąlygų pareiškėjams trūkumų pašalinimu iki kol bus atlikti Vietos plėtros strategijos pakeitimai ir pašalinti FSA trūkumai.

 

 

„AgroBalt 2018“ – Vilniuje, LITEXPO parodų rūmuose

Viena didžiausių ir reikšmingiausių Baltijos regione tarptautinių žemės ūkio ir maisto pramonės parodų „AgroBalt 2018“, gegužės 24–26 dienomis sukvies į Vilnių ne tik ūkininkus, politikus, verslo atstovus, bet ir minias smalsuolių iš visos Lietuvos.

Jau 22 kartą vyksianti paroda vilios lankytojus įvairiomis galimybėmis: čia bus galima paragauti ir įsigyti skaniausių lietuviškų produktų bei gaminių, savo akimis pamatyti, kaip gimsta šakotis, kaipgi atrodo nykstančių veislių galvijai, taip pat sudalyvauti įvairiose Lietuvos vietos veiklos grupių (VVG) organizuojamose edukacinėse programose, pristatančiose amatus. Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos viešinimo akcija, pristatanti Lietuvos kaimo tinklo narių geruosius vietos projektus, jų pasiekimus, produktus ir gaminius, vyks kiekvieną parodos dieną, tad lankytojai, norintys pamatyti, kaip verdamas totoriškas plovas, kaip lietuviškais raštais dekoruojami meduoliai ar gaminami papuošalai iš gintaro, kviečiami atvykti į „Kaimo kiemą po ąžuolu“. Čia smalsuolių lauks Vilniaus, Tauragės, Švenčionių, Telšių, Kauno rajonų bei „Pajūrio kraštas“ vietos veiklos grupės. Šių VVG siūloma programa išties plati ir įdomi: bus pristatyti tradiciniai amatai, tokie kaip odininkystė, krepšelių pynimas ir juostų rišimas, juostų audimas, kanapių pluošto mynimas bei virvių vijimas, kastinio sukimas, siūlų dažymas su žolynais, šiaudų pynimas bei kiti amatai.
Žemės ūkio ministerija kviečia pasinaudoti šia neeiline galimybe ir bent trumpam parodoje „AgroBalt 2018“ prisiliesti prie senųjų tradicinių Lietuvos amatų.

Paskelbti Nacionalinės paramos kaimo bendruomenių veiklai konkurso rezultatai

Projektų atrankos komitetas 2018 m. gegužės 9 d. posėdyje apsvarstė paraiškas ir priėmė rekomendacijas (jų pagrindu bus rengiamas įsakymas dėl paramos skyrimo arba neskyrimo).

Tarp laimėtojų – 2 Švenčionių rajono kaimo bendruomenės: Vidutinės kaimo bendruomenė VIKA ir Svirkų kaimo bendruomenė „Svirkų centras“. SVEIKINAME !!!

Kaimo bendruomenių projektams finansuoti numatyta skirti apie 0,8 mln. Eur. Nacionalinės mokėjimo agentūros duomenimis, pateiktos 445 paraiškos (už 1,1 mln. Eur): kaimo bendruomenės – 426 paraiškas, rajoninės bendruomenių sąjungos – 8, vietos veiklos grupės – 10 ir  1 paraiška Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos. Daugiausiai paraiškų pateikta iš Vilkaviškio r. – 23, Raseinių  r.  – 20, Panevėžio r.- 16.

Pokyčiai įgyvendinant vietos plėtros strategijas

Gegužės 3 d. Vilniuje vyko Žemės ūkio ministerijos darbuotojų susitikimas su Vilniaus regiono vietos veiklos grupių, Nacionalinės mokėjimo agentūros darbuotojais. Pristatyta Vietos projektų, įgyvendinamų bendruomenių inicijuotos vietos plėtros būdu, administravimo taisyklių pakeitimai. Matydama, kaip vangiai surenkamos  vietos projektų paraiškos, kiek užtrunka jų vertinimo procedūros ir kiek mažai paramos lėšų išmokėta, Ministerija imasi priemonių lengvinti projektų rengimo ir paraiškų teikimo tvarkas.